Au pair v Holandsku- č.4- Letím, letíš, letíme alebo ne-?

Autor: Lucia Králiková | 2.3.2011 o 20:07 | (upravené 2.3.2011 o 20:13) Karma článku: 5,83 | Prečítané:  1237x

Pamätáte si tohtoročné správy o kolapsoch a zrušených letoch na letiskách? Mňa naštastie nestihli. Necelých 8 hodín. Ale ten let si zapamätám.

 

Dnes som si spomenula ako som sa pred 2 mesiacmi chystala po pol roku domov na Vianoce. O pocitoch inokedy, teraz niečo z cestovania. Bol štvrtok 16.decembra, podvečer a ja som na korčuliach (nie na ľad) išla vyzdvihnúť deti od kamarátov u ktorých sa hrali. Bolo celkom príjemne, síce trochu ťažký, vlhký vzduch. Na ceste späť začalo snežiť. Parádička, vôbec nie sme na bajkoch (nečakané) a korčuliach. Hmm, deti sa tešili, že konečne nasneží a bude bielo, ja som sa v duchu usmievala, že ten sneh nevydrží ani cez noc. Nechala som si to pre seba.

Našťastie! Inak by si ma mali právo ráno doberať! Na prekvapenie všetkých, no moje najväčšie, sme si na stole v záhrade našli 30 cm nového snehu! Decká nahodili Snow Boots, Loes (neochotne) výraz nadšenia a vybrali sme sa von. Keďže to bol posledný deň pred mojimi aj ich prázdninami, poobedie sme strávili balením sa, takže som nejako nemala čas kontrolovať správy či situáciu vonku. A práve vtedy zavolal Evert, že v Holandsku skolabovala doprava, príde neskoro domov z Amsterdamu, prípadne prespí v hoteli, tak ako veľa jeho kolegov. Očividne nikto z nich, tak ako ja na mojom autíčku, nemá zimné gumy. Na čo aj veď? O a áno, zmienil sa že Schiphol nelieta. Decká na to, cool man a ja v hlave oooo damn!

Cancelled. To boli statusy prevažnej väčšiny letov piatok 17.decembra, 12 hodín pred mojim odletom! Ešte viac „potešujúce" bolo, že do Viedne dnes neodletelo ani jedno lietadlo. Noc z piatku na sobotu som strávila na stránkach KLM, ktoré nezvládali nápor ľudí a každú chvíľu padali a zároveň na Schiphole sledovala statusy letov.

05:00- Time to go! S malou dušičkou som sa vybrala na letisko. Nádej tu bola, predsa len, videla som lety, ktoré o 4:00 odleteli do Dubaja! No keď ma Evert vysadil na parkovisku a uvideli sme tú halu plnú ľudí... Loes, succes!

Panika, ľudia čo sa prebúdzali zo spánku, rodiny, skupiny. A tu som mala výhodu! Keďže som bola sama a obiehal sa každý až na to, že tie skupiny 4-6 ľudí si každý všimol, ja som sa prešmykla raz dva , veď o hodinu som mala letieť. Našťastie som check-in  absolvovala ešte v noci cez internet, takže stačilo „len" odovzdať batožinu. Konečne som si našla miesto v rade ľudí a dúfala som že všetko stihnem. Zatiaľ tabuľka neukazovala, že by bol môj let zrušený, takže nádej stále rástla. Konečne batožina odovzdaná. Slečna, boarding sa vám zažína o 5 minút. Dobre, ešteže som  na opačnej strane haly od môjho gate-u a keďže tabuľka znázorňujúca chodca k nemu ukazovala 9 minút chôdze, mala som čo robiť!

Huráaa boarding! Dve dievčatá, zabalené v dekách idú ako prvé. Sledujem pracovníčky letiska s nevyspanými očami a skupinku Číňanov ako na nich hučí, že chcú miesta na tento let. Darmo im vysvetľuje, že sú tu ľudia (ako napríklad JA!) čo majú letenku už od októbra rezervovanú a tí majú prednosť. Prišlo mi ich ľúto. Jednu, ale aj druhú stranu, ktorej zrušili v noci let. Ale prešlo ma to, keď ma jedna z nich začala vytláčať mega prsiami (ale nie, nebol na nich zavesený fotoaparát). Ďakujem.

Dobre, máme síce už pol hodinové meškanie, ale sedím v lietadle. Hádam nás z neho už nevyhodia. Dámy a páni, z dôvodu počasia (teraz dramatická pauza, aspoň v mojej mysli), nás Viedeň nemôže prijať, vzlietneme o ďalších 40 minút, medzitým nám aj tak musa odstrániť sneh z lietadla. Číňanko vedľa mňa vytiahol Blackberry, iPod, a začal sa hrať, ja som vytiahla svoju Nokiu a písala domov, skoro v čase keď som už dávno mala pristávať vo Viedni, že máme meškanie.

To čakanie ma mučilo, bolel ma krk, lebo som bola celú dobu otočená k oknu a hľadala som nejakých ľudí čo prídu „odhrabať" sneh z našich krídel. Nikto nechodil.

Konečne sme sa pohli. Ešte ma stihla napadnúť otázka či kapitán vie, že máme stále sneh na krídlach. (Nuž, v zime nelietam tak často, nevedela som ako to chodí :D ). Odpoveď na moju nevyslovenú otázku  prišla asi po 20 minútach, keď sme v sprievode všetkých odhŕňacích áut čo v Holandsku majú, prišli k 4 vysokozdvižným vozíkom (trošku väčším ako v supermarketoch- trochu dosť viac) a tie nám nejakou oranžovou (Oranjeee-Hollaand!) zmesou vyčistili krídla. Konečne sme vzlietli! Let- pohoda. Celú cestu sa za mnou rozprávali nejakí dvaja cudzí ľudia lámavou angličtinou, nie, nemala som nervy, že v celom tichom lietadle počujem len to ich „wér ár jú from?".

Dámy a páni, začíname pristávací manéver. Číňanko sa na mňa usmial, keď som sa prvýkrát otočila tým smerom od okna pri narovnávaní sa krku. Klesáme, nasilu zívam a neviem čo ešte, a zrazu, veď my zase stúpame! Ok. Helikoptéra má prednosť. Druhý pokus. Poznáte to, keď už vidíte strechy a záhrady domov a vy sa už len chystáte na ten dotyk kolies so zemou? Tak nám tiež ten pohľad dopriali. Aspoň do tej chvíle, kým nás znovu neoprelo o sedadlo a začali sme stúpať. To sa už Číňanko pustil do debatky, že kam idem, a že sa bojí, aby más nevysadili namiesto Viedne v Bratislave. No, nestalo sa a my sme na tretíkrát hladko pristáli vo Viedni. Nikto netlieskal, asi zatlieskajú až keď úplne zastavíme. Nič. Asi boli naštvaní na pilota, ktorý, chudák, za to ani nemohol. Tak som sa mu aspoň osobne poďakovala pri vystupovaní za bezpečný let a hladké pristátie. Zaželali sme si pekné sviatky a ja som si uvedomila: Dnes spím doma DOMA!

 

Tot zo!

 

Loes :)

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Politika, biznis, vplyv. O čo ide oligarchom v médiách

Odborník na komunikáciu a mediálne štúdiá Václav Štetka hovorí, že oligarchovia médiá skupujú výhradne kvôli svojim záujmom.

BANSKÁ BYSTRICA

V Banskej Bystrici otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku

Dopravná časť je v testovacej prevádzke.

KOMENTÁRE

Držme sa my len Ruska! Veď aj tam je Západ

Váhanie a spor v otázke MiG-ov naznačujú dvojtvárnosť Slovenska.


Už ste čítali?