Au pair v Holandsku- č.6- Víkend- St. Patrick, CPC Loop

Autor: Lucia Králiková | 16.3.2011 o 20:18 | (upravené 16.3.2011 o 20:25) Karma článku: 4,59 | Prečítané:  1195x

Je dnes síce streda a skôr ako na uplynulý víkend, myslíte na ten nadchádzajúci, nedá mi nespomenúť minulý, na udalosti plodný, víkend v Haagu. „Echt druk!"  

 

V sobotu som sa stretla s ďalšou skupinkou au pair, ktoré tiež bývajú v Haagu. Na počudovanie neboli z Južnej Afriky! (Dobre, dve boli, ale zrovna sa „neskupinkovali", ako to býva zvykom.) To som vlastne ešte nespomínala! Prevažná väčšina au pair pochádza  práve z Kapského mesta. Ich jazyk sa veľmi podobá na holandštinu, preto sú v Holandsku vítané. Nevýhodou alebo aj výhodou- ako pre koho, je, že kvôli/ vďaka vízam môžu ostať maximálne jeden rok. No a behom toho roka navštevujú čo najviac európskych krajín a niekedy sa mi zdá, že sú až priveľmi aktívne... V niektorých prípadoch by som skôr povedala, že si tu prišli užiť rok mimo domova. Tak, veď ja im to neberiem, good luck! :)

Späť však k sobote. Na námestíčku „Grote Markt" hralo všetko do zelena. Nie, tento krát to nebolo to „pravé z Holandska" . Boli to trojlístky na oslavu Dňa svätého Patricka. Počuli ste už o tomto írskom sviatku? Mne sa zdá, že som sa niečo v škole o tom učila v rámci angličtiny, ale neviem si presne vybaviť čo. Asi mi to prišlo príliš vzdialené... No ale ako sme sa neskôr dozvedeli, je to „najšťastnejší deň v roku", tak sa všetci radovali, iní skackali na írsku nôtu, ktorá znela z pódia, ďalší netancovali sedeli na teraskách podnikov a popíjali si Heineken. Náhodou, veľmi príjemná atmosféra. Občas som mala pocit, že už už musím uvidieť nejakého írskeho škriatka so zeleným klobúkom na hlave, ale to by bolo už asi priveľa mimo reality. (Mami neboj sa, neboli to žiadne drogy! :) )

Írska oslava samozrejme pokračovala aj večer v Irish Pub, ale to som už babysittingovala... „Kiss me, I´m Irish!"

(pozn.: Sviatok je až tento týždeň, ale veď kto by oslavoval behom pracovných dni?)

 

Minulý týždeň som zaregistrovala, že sa v nedeľu chystá v Haagu veľká každoročná udalosť- CPC Loop. Povedal mi o tom jeden kamarát, ktorý sa sám chystal zúčastniť. (Mark, dat bent jij!) Tak som povedala, okeej, budem tam!

Je to deň, keď sa v parku pri Hlavnej stanici (nepredstavujte si park v Trenčíne, ten má od toho ďaleko) stretne viac ako 10 000 ľudí, aby si „zabehli" 5, 10 alebo 20 km. Niečo v zmysle „V zdravom tele zdravý duch" alebo „ Ukážme, že tie nedeľné dopoludnia na spinningu nám niečo dali".

Všetko sa začalo už ráno, kedy bežali prví 5km, neskôr 10km.Takže ako pravá fanynka som prišla až keď po hodine od štartu dobiehali maratónci... Našla som si miesto pred poslednou zákrutou pred Finish-om a tlieskala som neznámym ľuďom. A usmievala sa a povzbudzovala. Verím, že som sa ocitla v televízii, nadarmo sa tam tie motorky s kameramanmi nepremávali. A ešte aj helikoptéra!... :)

Prví teda boli samozrejme rodáci z Kene, Etiópie... A každý len: „ Aaa, profesionáli!"

Potom sme čakali asi 30 minút a začali dobiehať aj „obyčajní" ľudia. S ešte stále veľkými medzerami. Ďalších 20 minút- bežec!...3 bežci!... Ďalších 10 bežcov.... Až to dospelo k tomu, že sa naše ruky pri tlieskaní ani nezastavili.

Dokopy bežalo tento pol maratón asi 7 000 ľudí, Mark bol v prvej polovici, s dobrým časom, všetci boli šťastní a niektorí, po tom ako si prevzali medailu, bežali ďalej domov. Lepšie sa ten víkend ani nemohol skončiť :)

Doei! :)

Loes

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Politika, biznis, vplyv. O čo ide oligarchom v médiách

Odborník na komunikáciu a mediálne štúdiá Václav Štetka hovorí, že oligarchovia médiá skupujú výhradne kvôli svojim záujmom.

BANSKÁ BYSTRICA

V Banskej Bystrici otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku

Dopravná časť je v testovacej prevádzke.

KOMENTÁRE

Držme sa my len Ruska! Veď aj tam je Západ

Váhanie a spor v otázke MiG-ov naznačujú dvojtvárnosť Slovenska.


Už ste čítali?